Африканська чума свиней – захворювання, яке розповсюджується Україною

африк чумаВ регіонах України реєструються нові спалахи захворювання свиней африканською чумою, де оголошуються неблагополучні пункти. Не минуло це захворювання і Рівненську область, де в Дубровицькому районі зареєстровано 2 неблагополучні пункти, в тому числі 1 у мисливських угіддях Дубровицького УТМР Жаденського лісництва та 1 у підсобному господарстві громадян с. Будимля. Всього в Україні з початку року зареєстровано більше 30 випадків.
Африканська чума свиней – небезпечна хвороба свиней, від якої не існує ліків і вакцин. Смертність свиней при цьому захворюванні практично 100%. Вірус є безпечним для людини, але саме людина спричиняє поширення захворювання, перевозячи продукти харчування з неблагополучного регіону, а також годуючи свиней відходами заражених продуктів харчування. Найбільший ризик поширення цього вірусу, в основному, можливий внаслідок міграції диких кабанів, які можуть бути носіями захворювання. Єдиний спосіб боротьби – вилучення, умертвіння та спалювання всього поголів’я свиней у карантинній зоні.
Характерними ознаками захворювання є різке підвищення температури тіла до 40,5 – 42,5 С. Інколи відмічається кашель, втрата апетиту, спрага. Через 1 – 2 дні температура знижується, настає параліч задніх кінцівок, тварина гине. Проте хвороба може протікати 4 – 10 діб і більше, при цьому шкіра набуває синюшного кольору, особливо на ділянках вух, п’ятачка, на підгрудді, на стінці живота, а в кінці хвороби численні крововиливи з’являються скрізь. У тварин спостерігається виснаження, набряки суглобів і некрози шкіри.
З метою запобігання занесення збудника хвороби необхідно: утримувати свиней в закритих приміщеннях, обмежити можливі контакти свиней з іншими тваринами, не допускати відвідування свиногосподарств, індивідуальних господарств сторонніми людьми, вчасно проводити дезінфекцію, боротьбу з комахами, не допускати до вживання в їжу продуктів забою невідомого походження та від вимушено забитих і підозрілих в захворюванні тварин. Також забороняється вигульне утримання свиней, вимушений забій (без ветеринарного огляду), завезення тварин без ветеринарних документів.
За наявності ознак характерних для захворювання африканської чуми або виявленні трупів диких кабанів необхідно негайно повідомити ветлікаря державної установи ветеринарної медицини!

Управління ветеринарної медицини в Здолбунівському районіВсі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети