Адаптація у Польщі за 2 місяці – рецепт від українського журналіста

журналісти за кордономЗавдяки безмежним можливостям зв’язку, інтернету, журналістам, таким як, наприклад Сергій Сухобойченко, який ще нещодавно виходив в ефір із своєї студії в Євпаторії, а нині, вимушено це робить із Варшави… тому що Крим – це вже територія не вільна  у своїх висловлюваннях, є шанс почути життєві історії колег.

Так от сьогоднішня історія про те як з України поїхати до сусідньої Польщі, швидко адаптуватись і спробувати себе зреалізувати за своєю спеціальністю, своїм покликанням. Журналіст – це професія без кордонів, проте зі своїми нюансами у кожній країні. В організованій Сергієм відео конференції я виступив цей раз в ролі інтервю’єра, а мій колега по ту сторону екрану – Дмитро Михайлов –спікера.

Тема розмови: 2 місяці у Польщі із наміром закріпитись у ній журналістом, наскільки це реально?

Причина по якій Дмитро вирушив до Польщі – скорочення у київському офісі українсько-польського ЗМІ де він працював відео оператором.

Основні тези з розмови, яку повністю дивіться на ВІДЕО.

  1. Вивчіть куди їдете і за чим До того як подасте документи на візу і перетнете кордон.
  2. Розсилати резюме до польських роботодавців можна і з України.
  3. Перший будинок куди ви маєте завітати у Варшаві – це Український світ, де вас поінформують про ВСЕ, що вам знадобиться на перших порах: де здобути освіту, перекласти документи, оселитися, заробити перші гроші
  4. Ви маєте мати план на КОЖЕН день, а саме що треба зробити, щоб наблизитись до мети –адаптуватись в новій країні і почати працювати за своїми професійними здібностями.
  5. У Польщі є БЕЗКОШТОВНе навчання, або за символічну плату. Пройти його – значить отримати загальновизнаний диплом у Польщі та світі.
  6. У Польщі є недорогі гуртожитки і квартири. У гуртожиток за 400 злотих у місяць поселять якщо надасте довідку про навчання, квартиру можна знайти 800 злотих + 50-100 злотих комунальні послуги.
  7. Не вагайтесь просити допомоги в української діаспори. Допоможуть від перекладу і складання резюме до нічлігу.
  8. Добре, якщо ви почали вчити мову ще в Україні, якщо ж ні – то на другий же день після знаходження даху над головою – йдіть вчитись на БЕЗКОШТОВНІ курси.
  9. Краще спочатку їхати одному із членів сім’ї, щоб оцінити свої сили і можливості, але якщо у вас обоє дорослих членів сім’ї активні і професійно добре підготовлені то можна вирушати обом і з дітьми. Буде шанс обом подружжям заробляти.

Є багато причин і обставин через які люди кардинально щось змінюють у своєму житті. Ми не ставили за мету аналізувати ці причини, ми спілкувались  і з’ясовували досвід колеги, який на такий крок зважився.



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети