А якщо потрібно повернути квиточок залізничній касі що з того вийде?

Коли ви останній раз їздили кудись поїздом? Скоріше всього, що половина  – влітку на море. Ви брали квитки і спокійно їхали, тому що ніхто і ніщо вже не заважало вашим планам. Але припустімо, що раптом ваші плани пішли коту під хвіст і ви з опущеною головою і препоганим настроєм ідете здавати квитки. Ви гадаєте, це просто зробити? Я вам з упевненістю кажу – ні! Чому? Тому що я вже побувала у такій ситуації декілька днів назад. І хочу попередити про це вас.

Отже, закортіло моїм колегам відправити мене у Росію середньої смуги, у глибинку, поближче до Волги. А оскільки строки вже майже всі повиходили, то брала я квитки за день до від’їзду. Все, звичайно, робилося похапцем: переробити всі справи вдома, попередити на роботі, і … взяти квитки. Причому взяти квитки виявилося найлегшою справою, тому вже о 16-й я вже подумки їхала. Але все виявилося не так просто. Буквально через дві години мої плани полетіли у тартарари. Я повинна була залишитися у місті. Поїхати більше нікому не виходить  – квитки терміново треба повертати.

 Приїхала я на вокзал зранку, десь о 8.45, і пробую здати квитки. Але милозвучний голос касирки говорить мені, що виручка за минулий день здана, і грошей зараз немає, треба чекати до 10-ї або й до кінця дня, бо сума, яку я заплатила за квитки досить велика – до 2 тис.грн.  Перебуваючи у легкому шоці, нагадую жінці за склом, що за квитком я повинна виїжджати зі Здолбунова близько першої, а у пам’яті ще крутиться думка про те, що кількість грошей, які мені повернуть, прямо залежить від часу, коли здаються квитки (чіткої інструкції про це, до речі, ніде не висіло). Йду до начальника вокзалу:

–         Що робити?

–         Чекайте до 10-ї: відкриється каса попереднього продажу – там повинна бути необхідна кількість грошей.

Чекаю. Дзвоню своєму директору: попереджую, що запізнюся. Оскільки все одно немає чим зайнятися – спостерігаю.

Приходить якийсь чоловік, видно, що поспішає. Касирка якраз десь вийшла (причому на три каси поки що вона тільки одна працює). Чоловік кидається від каси до каси, стукає у віконця, нарешті у нього виривається:

–         Це ж вузлова станція, а я навіть квитка не можу купити.

Виходить касирка, чоловік (спокійно, правда) питає про квиток на Бердичів, йому його продають, і він щасливий біжить на поїзд, який вже прибув. Людей небагато. Підходять хвилями: то взагалі немає, то з десяток зразу.

 Що мені подобається: це обслуговування. Касири у цьому плані – аси. І подивляться, коли поїзд, і підкажуть, яким краще їхати, щоб менше чекати під час пересадки на інший. Тобто тут у них повний сервіс. Без крику, без шуму – від людей одні подяки.

Ось хлопчина підійшов: він купив квиток через Інтернет. Інша пара хоче купити квиток у східну Україну, але , на жаль, придбати його вони можуть лише завтра. Тепер  у них проблема: вони не зможуть його купити,  тому що будуть у місці поза зв’язком, та у них буде можливість купити його не у Здолбунові, а у Рівному – і це для них вихід.

Пройшла година. Заглядаю одним оком у сьогоднішню виручку: не густо, десь близько 150-ти гривень, а мені тільки на сьогоднішній квиток треба, щоб у них було близько 300 грн. Точно доведеться до кінця дня чекати. Наближається 10-та година. Дивлюсь, починається за склом якийсь рух. Дзвонять, видно, у касу з попереднього продажу квитків. Звідти відповідають, що є клієнт, який бере квиток на суму у півтисячі, тому кошти будуть. Бачу, починають перераховувати всі кошти в усіх касах, крім того, мабуть, приходили ще провідники з виручкою. Нарешті кличуть:

–         У третій касі візьмете гроші за один квиток, у другій – за два, а потім сходите на другий поверх до каси з попереднього продажу квитків – там вам дадуть гроші за четвертий ( оскільки брала квитки туди й назад, і повинна була бути пересадка).

Опів  на одинадцяту виходжу з вокзалу, подякувавши касирам за те, що знайшли гроші для повернення. Щаслива, трохи втомлена і з купою питань, на які, на жаль знаходжу лише сумні відповіді.

По-перше, самі ж касири дали пораду, що якщо хочу повернути гроші за квитки, то краще підходити до 7.30 ранку, тобто до кінця нічної зміни, коли ще не проведено здачу грошей.

По-друге, добре, що у мене розуміючий директор і не було нагальних справ, які вимагали моєї присутності, тому що тоді б я перший свій квиток  (на 12.10) взагалі не змогла б здати , оскільки грошей у них не було навіть на нього. А після 12-ти – кому він вже треба?

По-третє, а якби мені потрібно було повернути квитки не тільки свої (тобто на одну людину), а за двох ( бо повинні були взагалі двоє їхати) – ото був би концерт?! Це ж близько трьох з половиною тисяч треба було б вертати ( оскільки комісію з квитків зняли по 24 грн , а з першого щось біля 40% у зв’язку з тим, що здала пізніше, ніж за 6 годин до відправки поїзда)!

Тому, шановні читачі, читайте, учіться, і пам’ятайте мою пригоду, щоб так не сталося з вами. А ще раджу вам прочитати наказ Міністерства про те, як, коли і скільки вам повернуть грошей за квитки, якщо раптом у вас зміняться плани.

 Світлана Боярська

Пам’ятка!!!

Сума, що повертається залежить від термінів звернення пасажира та регулюється Наказом Міністерства транспорту та зв’язку України № 252 від 04.03.2008. Відповідно з цим Наказом повернення платежів пасажирам, які відмовились від проїзду з особистих причин, відбувається згідно наступних правил:

Повна вартість проїзду пасажирських поїздах складається з наступних складових: вартість квитка + вартість плацкарти + ПДВ + страховий збір + комісійний збір.

Вартість квитка – це частина  вартості проїзду, яка компенсує витрати  на утримання та експлуатацію інфраструктури залізниць і електроенергію (або інший вид енергії), що використовується  під час курсування поїзда (інфраструктурна складова).

Вартість плацкарти – це частина вартості проїзду, яка компенсує витрати перевізника на підготовку вагона в рейс та обслуговування на шляху прямування (вагонна складова).

Страховий збір – включаються до вартості проїзду відповідно до Положення про обов’язкове особисте страхування від нещасних випадків на транспорті.

Комісійний збір – кошти, сплачені за послугу, пов’язану з оформленням, поверненням, переоформленням проїзних документів.

ПДВ – непрямий багатоступінчастий податок, що збирається з кожного акту продажу, починаючи з виробничого та розподільчого циклів і закінчуючи продажем споживачеві.

Для прикладу, візьмемо калькуляцію вартості проїзду в купейному вагоні швидкого поїзда № 38 Київ – Донецьк. Станом на 22.10.2012 вартість проїзного документу у пасажирському вагоні складає 195,51 грн. З цієї суми вартість квитка (кв.) – 57,73 грн, вартість плацкарти (пл.) – 93,46 грн (у т. ч. вартість  постільних речей 12,08 грн), страховий збір – 2,07 грн, ПДВ – 30,25 грн,  комісійний збір – 12,00 грн.

Якщо пасажир відмовився від поїздки з особистих причин відповідно до «Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України» передбачено наступні умови повернення платежів, в залежності від часу повернення невикористаних проїзних документів:

1) Більш як за 24 години до відправлення поїзда – пасажиру повертається повна вартість квитка і плацкарти. Комісійний збір за оформлення не повертається:

Наприклад, якщо вартість квитка у купейному вагоні на поїзд №38 Київ – Донецьк станом на 22.10.2012 складає195,51 грн, то за умови повернення проїзного документу у вказаний проміжок часу  пасажиру повернуть 173,51 грн.

173,51 грн = (кв. 57,73 грн + пл. 93,46 грн (у т. ч. вартість  постільних речей – 12,08 грн) + страховий збір 2,07 грн + ПДВ 30,25 грн) – 10 грн  (комісійний збір за операцію повернення (10 грн).

 

2) Від 24 до 9 годин до відправлення поїзда – пасажиру повертається повна вартість квитка і 50 відсотків вартості плацкарти. Комісійний збір за оформлення не повертається:

 Наприклад, якщо вартість квитка у купейному вагоні на поїзд №38 Київ – Донецьк станом на 22.10.2012 складає 195,51 грн за умови повернення проїзного документу у вказаний проміжок часу  пасажиру повернуть120,69 грн.

120,69  грн = (кв. 57,73 грн + пл. 40,69 грн + вартість  постільних речей 12,08 грн + ПДВ 22,12 грн + страховий збір 2,07) – 14,00 грн –  (комісійний збір за операцію повернення  менше доби).

3) Менше ніж за 9 годин до відправлення поїзда, але не більше ніж через годину після його відправлення –повертається тільки вартість квитка, а вартість плацкарти не виплачується. Комісійний збір за оформлення не повертається:

Наприклад, якщо вартість квитка у купейному вагоні на поїзд №38 Київ – Донецьк станом на 22.10.2012 складає195,51 грн за умови повернення проїзного документу у вказаний проміжок часу  пасажиру повернуть 71,86 грн.

71,86 грн = (кв. 57,73 грн + вартість  постільних речей 12,08 грн + страховий збір 2,07 грн + ПДВ 13,98 грн) – 14,00 грн (комісійний збір за операцію повернення  менше доби).

 



Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети