29 січня у Здолбунові вшанують Героїв Крут

Дивлячись на наше минуле, пам’ятаючи тих, хто не за власною долею покинув цей світ, ми маємо головний обов’язок: знати власну правдиву історію, шанувати наших Героїв, розуміти причини тих подій та вчинків і зробити правильні висновки, щоб ніхто більше не ставив під сумнів право Українського Народу на існування.

111333

29 січня 2014 року в м. Здолбунів Рівненської області відбудеться смолоскипова хода, приурочена     96-ій річниці подвигу Героїв Крут.

Організаторами заходу є патріотична громадськість Здолбунівщини.

Збір – 18.00 поблизу пам’ятного знаку жертвам голодомору (навпроти центрального відділення ДП «Укрпошта»).

Орієнтовно о 18.30 колона учасників заходу вирушить до пам’ятника Степанові Бандері (сквер поблизу будинку побуту). Колона пройде вулицями Грушевського, Приходька та Шкільна.

Захід організовується громадськістю, яка ставить перед собою мету належно вшанувати  300 студентів-крутянців, які віддали молоде життя за свою Батьківщину, а не заради піару якихось політичних сил. А тому використання партійної символіки під час ходи забороняється.

Довідка. Бій під Кру́тами — бій, що відбувся 29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний-схід від Києва. Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та 300-ми київськими студентами, що захищали підступи до Києва. У перебігу військових дій бій вирішального значення не мав, — та у свідомості багатьох особливого значення набув завдяки героїзму української молоді, яка загинула в нерівному бою біля Крутів. На похороні у Києві біля Аскольдової могили президент Михайло Грушевський назвав юнаків, які загинули в нерівній боротьбі, героями, а поет Павло Тичина присвятив героїчному вчинку вірш з назвою «Пам’яті тридцяти». Десятиліттями історія бою або замовчувалась, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії. Лише згодом, у 2006 році на місці бою встановлено пам’ятник і відкрито музей.

11112222

У 2007 році на Здолбунівщині важливі дати національної історії почали відзначати проведенням смолоскипових ходів. Так, 30 червня 2007 року в с. Здовбиця відбувся перший в районі смолоскиповий хід до 100-річчя з дня народження Романа Шухевича. Захід зібрав декілька сотень учасників. Його організаторами стали НСОУ “Пласт” Станиця «Здовбиця», за сприяння Рівненської обласної організації Політичної партії “Наша Україна”. У 2008 році смолоскипова хода у Здовбиці відбулася вдруге. Ось уже впродовж декількох років смолоскипові ходи до річниць битви під Крутами проходять вулицями Здолбунова. Чому саме смолоскипи? Тому що життя має дві форми: гниття та горіння. Ми маємо обирати другу форму… Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію. Коментатори, які використовують декілька ніків (імен)-будуть попереджені і можуть бути забанені. Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам zdolbunivcity@i.ua і модератор ОБОВ'ЯЗКОВО розгляне ваш лист у найкоротший термін.

Інструкція: "Як користуватися системою коментування"
 
 
 

Архіви

 
 

Партнери

 
 ЗЕОН член Партнерства За прозорі місцеві бюджети